better-wp-security
domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/lordestinakut/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114wordpress-seo
domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init
action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/lordestinakut/public_html/wp-includes/functions.php on line 6114A szénanátha könnyen összetéveszthető a megfázásos, vírusos megbetegedéssel, ezért mindenekelőtt fontos felismernünk, hogy allergiáról, vagy megfázásról van szó.
Az alábbi néhány tünet árulkodó lehet, de a legbiztosabb, ha orvossal konzultálunk!
Ha felmerült az allergia gyanúja, az első lépés az allergének beazonosítása. Ennek érdekében meg kell ismerni a beteg kórtörténetét, és ezt követően bőrpróbával – Prick teszt – igazolni az allergént. A teszt során tisztított allergéneket visznek fel az alkar bőrére. Amelyik anyagra az egyén allergiás, ott jelentős, szúnyogcsípés szerű bőrtünet alakul ki: viszketés, bőrpír, duzzanat keletkezik.
Prick teszttel tesztelhető allergének:
Az allergia kezelésének egyik alapgyógyszerét az antihisztamin készítmények jelentik, amelyek csökkentik, akár megakadályozzák a tünetek kialakulását.
Ma már az antihisztaminok különböző generációi ismertek, melyek közül a korábbiak számos mellékhatással bírnak, pl. álmosságot, fáradékonyságot okoznak, ellentétben az újabb generációs hatóanyagokkal, melyeknél ezek a mellékhatások kevésbé vagy egyáltalán nem jelentkeznek.
Az újabb generációs hatóanyagok közé tartozik a Lordestin® Akut hatóanyaga, a dezloratadin is.
Gyorsan, már a bevétel után 30 perccel elkezdi kifejteni hatását, mely hosszan, 24 órán át tart. Szedése nem okoz álmosságot, így a mindennapi tevékenységek, mint a munka, a tanulás, vagy akár a gépjárművezetés, stb. zavartanul végezhető.*
Az antihisztamin kezelés mellett lokális szerek használatára is szükség lehet, ilyenek az orrdugulást csökkentő orrspray-k, vagy a szemviszketést enyhítő szemcseppek, műkönnyek.
Az allergiás beteg kezelését számos nem gyógyszeres „terápia” is segítheti (allergén kerülés, betegoktatás, fényterápia, specifikus immunterápia, esetleg műtéti kezelés).
* Mivel létezik egyéni eltérés az egyes gyógyszerekre adott reakciókban, azt tanácsoljuk, hogy mindaddig ne végezzenek szellemi frissességet igénylő tevékenységeket, mint például autóvezetés vagy gépek kezelése, amíg meg nem bizonyosodtak a gyógyszerre adott saját reakciójukról.